AUTOSERVIS

Naše služby

SERVISNÍ PROHLÍDKY

Jedná se o pravidelnou údržbu Vašich vozů Škoda, VW, Audi a Seat v závislosti na km nájezdu či času od minulé prohlídky. Každou servisní prohlídku zahajujeme dostatečně dlouhou zkušební jízdou dle uvážení servisního technika a následným přejezdem přes testovací zkušebnu podvozku, na které okamžitě detekujeme často řidičem nepoznané závady, jako je třeba špatná geometrie, špatná účinnost tlumičů či špatná funkce brzd. Následující postup práce je prováděn dle instrukcí výrobce automobilu a často doplněn o kontrolní body výrobcem opomenuté. Po ukončení všech prací na voze provedeme opět přejezd přes zkušebnu podvozku a zkušební jízdu, čímž zrevidujeme námi prováděné opravy. Po servisní kontrole dodáváme výtisky ze zkušebny podvozku a u vozů s elektronickou servisní knížkou potvrzení vložení úkonů do digitálního servisního plánu.

DIAGNOSTIKA

Diagnostiku řídících jednotek provádíme originálním zařízením výrobce Škoda, VW, Audi, Seat, umožňující řízené vyhledávání závad, on-line služeb jako je například kódování jednotek, auto klíčů či odblokování rádií, atd. Pro zásahy výrobcem vozu nepodporované, disponujeme diagnostikou speciálně zaměřenou (např. odblokování obrazu navigace, deaktivace start-stop)

GEOMETRIE

Disponujeme TOP zařízením, na kterém jsme spolu s dalšími přípravky a diagnostikami schopní mimo běžného seřízení geometrie seřídit i adaptivní tempomat (ACC), hlídání jízdních pruhů LDW, nastavení dynamického řízení či nočního vidění.

KLIMATIZACE

I přes to, že systém oběhu chladiva klimatizace je výrobcem navržen jako bezúdržbový, objeví  se občas závada, kdy je nutná její oprava. U vozů Škoda, VW, Audi a Seat je doposud použito plnivo R134a a R1234YF – na oba typy plniva jsme samozřejmě plně vybaveni.

SEŘÍZENÍ SVĚTEL

Provádíme seřízení všech typů světel včetně světel LED Matrix.

PŘÍPRAVA A PROVEDENÍ STK VČ EMISÍ

Samozřejmostí pro naše zákazníky je příprava na STK včetně zajištění kompletního provedení technické kontroly. U našich stálých zákazníků sledujeme platnost STK a Emisí a včas upozorňujeme na jejich končící platnost.

VÝMĚNA SKEL

Většina měněných skel je dnes placena z různých připojištění, kdy pojišťovny směřují zákazníky do jejich smluvních servisů s cílem ušetřit si vynaložené prostředky. Součástí výměny čelního skla je dnes často i seřízení asistenta jízdních pruhů LDW umístěného na skle. Většina servisů, do kterých pojišťovna své klienty směřuje, nedisponuje kalibračním zařízením LDW. Proto zvažte, kam zadáte vozidlo na výměnu skla, aby Vaše vozidlo bylo po výměně nadále bezpečné. .

VÁLCOVÁ ZKUŠEBNA PODVOZKU

Přejezdem přes VTEQ – Válcovou zkušebnu brzd a tester tlumičů Vám okamžitě změříme celkovou sbíhavost obou náprav, souměrnost a účinnost brzd vč. házivosti kotoučů a následně otestujeme účinnost tlumičů.

DIAGNOSTIKA VŮLÍ NÁPRAVY

Jedná se o silově namáhané části náprav, simulující pohyby kol na vozovce při jejich běžném zatížení, kdy na zvedacím zařízení vozidlo stojí koly na vychylujících se deskách. Tím je možné kontrolovat vady čepů a silentbloků zavěšení, které jsou při běžném zvednutí vozu neidentifikovatelné – znáte např. z STK.

ODTAH

Pokud se při Vaší cestě stane vozidlo nepojízdným, přivezeme Vám naše náhradní vozidlo, abyste mohli pokračovat ve své cestě. Vaše nepojízdné vozidlo převezeme bezpečně k nám do autoservisu.

MONTÁŽE PŘÍSLUŠENSTVÍ

Mezi nejčastěji domontovávané doplňky stále patří tažné zařízení, montáž tempomatu či navigací. Bohužel s rostoucím vývojem vozidel je často montáž doplňků samotným výrobcem znemožněna. Proto při nákupu nového vozu dobře zvažujte konfiguraci výbavy, protože domontování Vámi požadovaných doplňků již není možné, tak jak tomu bývalo v dřívějších dobách.

AUTOSERVIS ADAMÍK